понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 148
home Хроника

Со „Кавасаки“ прегазил полицаец- повредениот пренесен на Ургентно

Со „Кавасаки“ прегазил полицаец- повредениот пренесен на Ургентно

На 14.09.2019 во 22.30 часот на Железнички премин на ул.„Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, удрил во полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Во незгодата полицискиот службеник се здобил со повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус