вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 96
home Хроника

Со „Југо“ прегазил жена во Охрид

Со „Југо“ прегазил жена во Охрид

На 06.09.2019 во 20,20 часот било пријавено дека во Охрид на крстосницата од улицата „Сирма Војвода“ со улицата „Лазо Трпоски“ патничко моторно возило „југо корал“ со охридски регистарски ознаки, управувано од В.М.(30) од Охрид удрило во Ј.М.(55) од Охрид, која била пренесена во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид, информираат од МВР.

Коронавирус