недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Со „голф“ влетал во излог во Тетово

Со „голф“ влетал во излог во Тетово

Десетина минути пред полноќ на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Тетово се случила сообраќајна незгода во која возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 21-годишниот Е.Р. од селото Желино, излегло од коловозот и удрило во излог на објект на трговско претпријатие „Алузин“.

Во незгодата Е.Р. не е повредена, но е причинета значителна материјална штета.

Коронавирус