четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 234
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

„Со Форд“ удрил во велосипедист и пешак- двајцата итно пренесени во болница

„Со Форд“ удрил во велосипедист и пешак- двајцата итно пренесени во болница

На 16.07.2019 околу 14.00 часот на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово, К.О.(22) од Тетово, управувајќи патничко возило „Форд“ со тетовски регистарски ознаки, удрило во велосипедистот Д.Р.(18) и пешакот М.И.(18), двајцата од Тетово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле велосипедистот и пешакот и биле пренесени во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Парламентарни избори 2020