сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Со „Форд Мондео“ излетал од патот Охрид-Кичево, возачот итно пренесен во болница

Со „Форд Мондео“ излетал од патот Охрид-Кичево, возачот итно пренесен во болница

На 17.04.2021 година во 09,50 часот, на магистралниот пат Охрид –Кичево кај селото Ново село патничко моторно возило „Форд Мондео“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Џ.(47) од Тетово, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Специјална болница “Св.Еразмо“ во Охрид. На местото на настанот, извршен е увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус