недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 52
home Хроника

Со фалсификувани пари си купил БМВ

Со фалсификувани пари си купил БМВ

Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против И.А.(45) од тетовска Шипковица и Б.Е.(48) од тетовска Долна Лешница поради основи на сомнение дека сториле кривично дело “фалсификување пари“ (член 268, став 2 од Кривичниот законик).

Пријавениот И.А се сомничи дека во септември минатата година од Б.Е. купил патничко моторно возило „бмв“ и му платил со фалсификувани 4500 евра, а Б.Е иако знаел дека се фалсификувани банкнотите, не ги пријавил и во неколку наврати се обидел да ги пушти во промет.

ЕУРО 2020

Македонија