недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Со фалсификувани 3000 денари си наточил гориво

Со фалсификувани 3000 денари си наточил гориво

На 14.07.2019 околу 23:55 часот во Полициската станица било пријавено дека не бензинска пумпа во с.Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со прилепски регистарски ознаки, платил за полнење гориво со три фалсификувани банкноти од по 1000 денари.

Потоа го напуштил местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус