понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Со фалсификувана банкнота од 500 евра се коцкал во казино

Со фалсификувана банкнота од 500 евра се коцкал во казино

На 20.02.2021 во 16:40 часот во Полициска станица Гостивар, И.Ј.(33) од Гостивар, вработена во казино во Гостивар пријавила дека околу 14:20 часот додека била на своето работно место, едно лице и дало банкнота од 500 евра да ја замени, а потоа ги однела парите во менувачница каде утврдиле дека парите се фалсификувани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус