сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Со фалсификуван ПЦР тест сакал да го помине „Табановце“

Со фалсификуван ПЦР тест сакал да го помине „Табановце“

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против М.А.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

На 15.09.2021 на Граничен премин „Табановце“, пријавениот употребил фалсификуван ПЦР тест за Ковид – 19.

Коронавирус