вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 99
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Со џип во сопственост на МВР се превртеле на патот Маврово- Дебар- повредени двајца полицајци

Со џип во сопственост на МВР се превртеле на патот Маврово- Дебар- повредени двајца полицајци

Вчера во 12.45 часот на регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

По незгодата двајцата полициски службеници се пренесени во Медицински центар Гостивар, каде на едниот му се констатирани тешки  телесни повреди, а на другиот телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на Полициска станица Гостивар, информираат од МВР.

Коронавирус