сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Со џип излетал од патот во неготинско Курија, се здобил со тешки телесни повреди

Со џип излетал од патот во неготинско Курија, се здобил со тешки телесни повреди

На локалниот пат во село Курија, неготинско, вчера во 13:50 часот Р.Т.(31) од село Тимјаник, неготинско управувајќи патничко моторно возило „Опел фронтера“ со неготински регистарски ознаки излетал од патот.

Во незгодата Р.Т. се здобил со тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.