петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 132
home Хроника

Со девојка му седел во автомобил, па го нападнале – со метална шипка му го скршија возилото

Со девојка му седел во автомобил, па го нападнале – со метална шипка му го скршија возилото

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против А.Ќ.(26) од с. Јакимово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 13.07.2020 во 20:40 часот додека Д.К. бил со неговата девојка во патничко возило паркирано пред неговата куќа во Виница, дошол А.Ќ. и почнал да се заканува, а потоа со метални шипки физички го нападнал Д.К.  и удирал по возилото, оштетувајќи го.