четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Хроника

Со циркулар си ги пресекол прстите

Со циркулар си ги пресекол прстите

На 31.01.2019 околу 16 часот, пријавено е дека 28-годишниот гостиварец Н.Н. се повредил работејќи на циркулар во фабрика за мебел во гостиварска Горна Бањица. Сечејќи со машината, тој ги повредил прстите од десната рака и пренесен е во клинички центар во Скопје.  Извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021