сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 22
home Хроника

Со четрицикл удрил во камен и се превртел- 35 годишен маж итно пренесен во болница

Со четрицикл удрил во камен и се превртел- 35 годишен маж итно пренесен во болница

На 06.03.2021 во 21.20 часот во СВР Тетово, С.К.(35) од с.Порој пријавил дека околу 15.00 часот додека се движел со четрицикл со тетовски регистарски ознаки на планински пат во месноста викана„Вода буџак“ над с.Ѓермо удрил во камен, се превртел и се здобил со тешки телесни повреди при што во Клиничка болница Тетово му била пружена лекарска помош.

Извршен е увид од екипа од СВР Тетово.

Коронавирус