сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Со четирицикл излетал од коловозот, тешко повреден кумановец

Со четирицикл излетал од коловозот, тешко повреден кумановец

На 27.07.2019 година околу 15:30 часот на регионалниот пат  Куманово – село Белановце, на влез во село Слупчане, четирицикл „Сестек“ со швајцарски национални ознаки,  управуван од О. Ј. (37) од с. Лојане, излетал надвор од коловозот.

О.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во општа болница во Куманово.

Увид извршила увидна екипа од Куманово.

Коронавирус