четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Хроника

Со боксирач претепан бербер во својот дуќан во гостиварско

С.Р., на 19.октомври годинава во 18.50 часот во берберница во село Добридол со метален боксирач физички го нападнал сопственикот Е.С. (26).
Со боксирач претепан бербер во својот дуќан во гостиварско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Р. (34), Ј.М. (18) и Р.Р. (17), сите од с. Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

С.Р., на 19.октомври годинава во 18.50 часот во берберница во село Добридол со метален боксирач физички го нападнал сопственикот Е.С. (26).

Во нападот се приклучиле се приклучиле и Ј.М. и Р.Р..

Коронавирус