вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 56
home Хроника

Со „БМВ“ џип прегазил скопјанец на електричен тротинет- еве ги деталите

Со „БМВ“ џип прегазил скопјанец на електричен тротинет- еве ги деталите

На 20.11.2020 во 20.30 часот во Скопје, пред поликлиника на ул.„Васко Карангелевски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв Х6“, со бугарски национални ознаки, управувано од Б.Т.(35) и електричен тротинет, управуван од Н.С.(38), и двајцата од Скопје.

Во незгодата Н.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош. Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Скопје.