четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Со автомобил удрил во тројца пешаци

Со автомобил удрил во тројца пешаци

На 28.02.2020 во 14:45 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.“Партизански одреди“ и ул.“Аминта Трети“ патничко моторно возило “даихатсу“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(22) од Дебар, удрило во пешаците И.Т.(26), С.Ј.(41) и Г.Б.(56) сите од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Г.Б. по што била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Со телесни повреди се здобила И.Т. по што била пренесена во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус