петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Со автомобил удрил во полицаец кој бил на работно место во Скопје

Со автомобил удрил во полицаец кој бил на работно место во Скопје

Во текот на вчерашниот ден 37- годишник со автомобилот удрил во полициски службеник во Скопје.

„Вчера во 14.00 часот на крстосница од булевар „Кузман Јосифовски Питу“ со булевар „Кочо Рацин“, патничко моторно возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37), удрило во полициски службеник при вршење на службени дејства“ соопштуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус