среда, 8. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Со автомобил удрил во погребна поворка, десетмина повредени во тетовско

Со автомобил удрил во погребна поворка, десетмина повредени во тетовско

Едно лице со потешки телесни повреди е пренесено во болницата во Тетово, а уште деветмина други се полесно повредени кога 61 годишен жител на Мала Речица со автомобилот удрил во 10 пешаци, објавува Алсат-М.

Според првичните информации, возачот и повредените биле дел од погребна поворка која се движела по патот во тетовско Горно Орашје.

Екипи од СВР Тетово работат на целосно расветлување на случајот.

Парламентарни избори 2020