вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Со автомобил удрил во пешак, па избегал од местото на настанот

Со автомобил удрил во пешак, па избегал од местото на настанот

На 13.03.2020 во 14.10 часот на ул.„Виничка“ патничко возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од непознато лице удрило во пешакот Е.И.(76) од Скопје, по што возилото го напуштило местото на незгодата.

Пешакот бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му биле констирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021