среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 61
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Со автомобил удрил во неколку паркирани возила, еден тешко повреден

Со автомобил удрил во неколку паркирани возила, еден тешко повреден

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од 31-годишниот С.С. удрило во две паркирани возила ,,Ауди А3’’ сопственост на П.П.(30) и ,,Опел Вектра’’ сопственост на Д.П.(48) од село Речани, кичевско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.С. на кого му била укажана лекарска помош во Општа болница Прилеп.

Извршен е увид на местото на настанот.