петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Хроника

Со автомобил удрил во млад велосипедист и избегал- скопјанец со тешки повреди пренесен во болница

Со автомобил удрил во млад велосипедист и избегал- скопјанец со тешки повреди пренесен во болница
илустрација

На 09.01.2020 во 19.30 часот на улица „2“ во н.Илинден во Скопје, патничко возило удрило во велосипедистот Е.Ш.(23) од Скопје, по што го напуштило местото на незгодата.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Е.Ш., по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус