недела, 5. декември 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Со автомобил удрил во бетонска жардињера, 21- годишен скопјанец со тешки повреди заврши во Градска

Со автомобил удрил во бетонска жардињера, 21- годишен скопјанец со тешки повреди заврши во Градска

На 12.12.2018 година во 02:00 часот било пријавено дека на булевар “Трета Македонска Бригада“ патничко моторно возило “Опел корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.В.(21) од Скопје удрило во бетонска жардињера.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.В., констатирани од страна на лекар од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“.

Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус