понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 168
home Хроника

Со автомобил удрил во бетонска бандера: Лице од Косово почина во Скопје

Со автомобил удрил во бетонска бандера: Лице од Косово почина во Скопје

Во Скопје на булевар „Никола Карев“ Ш.Х.(48) од Косово, вчера во 17 часот, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со косовски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во бетонска бандера.

По незгодата лицето во тешка состојба е пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде е констатирана смрт.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус