понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Со автомобил удрил пешак во Сарај, а потоа избегал од местото

Со автомобил удрил пешак во Сарај, а потоа избегал од местото

Ноќеска во 00:10 часот на влезот во село Сарај, скопско товарно моторно возило марка „Форд транзит“ со велешки регистерски таблици удрило во пешакот К.Н. (65) од село Рашче.

По сообраќајката, товарното возило го напуштило местото на настанот.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус