недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Со автомобил се забил во ограда на наплатна рампа, скопјанец тешко повреден

Со автомобил се забил во ограда на наплатна рампа, скопјанец тешко повреден

На 19.12.2018 година околу 17:30 часoт на автопатот Велес – Скопје, после наплатна станица „Отовица“, Д.В.(27) од Скопје управувајќи товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки удрил во ограда.

По незгодата со возило на Итна медицинска помош Д.В. е пренесен во Општа болница Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот.