недела, 31. мај 2020. Вести денес: 24
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Со автомобил паднал во бездна: Почина скопјанец, познат неговиот идентитет

Со автомобил паднал во бездна: Почина скопјанец, познат неговиот идентитет

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско, патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од  Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

При оваа несреќа, возачот починал на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус