вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Со автомобил излетал од патот, тешко повреден маж

Со автомобил излетал од патот, тешко повреден маж

На 04.09.2020 во 20:30 часот на магистрален пат Радовиш-Штип во близина на раскрсница за с.Бучим патничко моторно возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М(41) од с.Огњанци-Петровец, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото и бил пренесен во Клинички центар Штип.

Известен е јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Локални избори 2021