четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 203
home Хроника

Со автомобил излетал од патот кај „Белечки кривини“- тешко повредено едно лице

Со автомобил излетал од патот кај „Белечки кривини“- тешко повредено едно лице

На регионалниот пат Р-1305 во близина на с.Белче на место викано „Белечки кривини“, вчера патничко моторно возило „опел“ со демирхисарски регистарски ознаки, управувано од Н.П.(33) од с. Мренога, демирхисарско излетало од коловозот.

По незгодата на Н.П. во Клиничка болница Битола му биле констатирани тешки телесени повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициско Одделение Демир Хисар.

Коронавирус