среда, 30. септември 2020. Вести денес: 159
home Хроника

Со автомобил излета од патот, охриѓанец тешко повреден

Со автомобил излета од патот, охриѓанец тешко повреден

На 22.12.2019 во 00:05 часот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача – Охрид, Ј.В.(35) од Охрид, управувајќи патничко возило „хјундаи гетс“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата Ј.В. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница – Охрид за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус