вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Снимките потврдиле: Нефи Усеини го тепал Спире Топалоски со пиштол

Снимките потврдиле: Нефи Усеини го тепал Спире Топалоски со пиштол

СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против Н.У.(45) и И.У.(48), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „неовластено држење на оружје или распрскувачки матeријали“.

По наредба на Јавен обвинител, СВР Охрид синоќа изврши претрес во домовите на пријавените. Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус