вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 7
home Хроника

Снимка од апсењето на браќата дилери што го тероризираа Кичево

Снимка од апсењето на браќата дилери што го тероризираа Кичево

Уапсените браќа од Кичево, кои важеле за страв и трепет во градот се Ариф и Шпенд Алили. Тие се уапсени на булевар во центарот на градот, под обвинение за трговија со дрога.

Ариф е бивш полицаец кој во 2017 година бил избркан од МВР поради користење на хероин.

Порталот „Медиа.мк“ објави ексклузивна снимка од акцијата за апсење на двајцата кичевци кои го тероризирале градот подолг период.

Коронавирус