недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Сметката во кафеана ја платиле со фалсификувани 100 евра, кривична за две лица

Сметката во кафеана ја платиле со фалсификувани 100 евра, кривична за две лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Е.(24) од село Добридол, гостиварско и Ч.И.(21) од село Топлица, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување пари“ и „измама“.

На 02.03.2018 година во угостителски објект во Гостивар, пријавените платиле сметка со фалсификувана банкнота од 100 евра.