петок, 3. април 2020. Вести денес: 6
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Словенец агресивно се однесувал со македонски полицајци па бил уапсен

Словенец агресивно се однесувал со македонски полицајци па бил уапсен

На 23.02.2020 околу 19.00 часот на Граничен премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Ѓ.(37) од Словенија затоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Тој бил задржано во Полициското одделение Петровец и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус