сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Скршена влезната врата на Министерството за економија, оштетно и возило

Скршена влезната врата на Министерството за економија, оштетно и возило

Во СВР Скопје ноќеска во 06:40 полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04:00 часот на улица „Јуриј Гагарин“ непознато лице ја искршил стаклената влезна врата на министерството.

Пријавено е и оштетување на ретровизорот на возило „Поло“, паркирано пред зградата на министерството.

Од СВР соопштуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус