сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 55
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Хроника

Скопски таксист доживеал пекол: Патник му ставил нож под грло

Скопски таксист доживеал пекол: Патник му ставил нож под грло

На 05.02.2020 во 21:09 часот во СВР Скопје, диспечерка во такси компанија од Скопје пријавила дека возачот С.К. од Скопје барал помош, а се наоѓал во с.Батинци.

Полициски службеници пристигнале на местото и било констатирано дека С.К. во 20:40 часот од такси станица спроти „Холидеј ин“ качил едно лице, кое, откако пристигнале на локацијата, со закана со нож и со употреба на физичка сила му ги одзел паричникот и дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус