понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Скопјенец лишен од слобода – ова се причините

Скопјенец лишен од слобода – ова се причините

На 13.03.2020 во 19.20 часот на подрчјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед во неговиот дом, по издадена наредба од судија на претходна постапка, кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021