четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 186
home Хроника

Скопје: Во еден ден пријавени три случаеви на каснување од куче

Скопје: Во еден ден пријавени три случаеви на каснување од куче

На 20.05.2022 во 19.30 часот во Полициската станица Центар, И.К.(39) од Скопје пријавила дека на ул.„Димитрија Чуповски“ била касната од куче скитник.

На 20.05.2022 во 14.30 часот во Полициската станица Аеродром, Г.Ѓ.(33) од с.Долно Лисиче, скопско, пријавил дека во с.Долно Лисиче бил каснат од куче скитник.

На 20.05.2022 во 20.23 часот во Полициската станица Аеродром, С.А.(42) од Скопје пријавил дека на ул.„Анастас Митрев“ бил каснат од куче скитник.

Коронавирус