петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 101
home Хроника

Скопјанка тешко повредена, со автомобил удрила во ограда од куќа

Скопјанка тешко повредена, со автомобил удрила во ограда од куќа

На 31.10.2021 во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Лука Геров“ и ул.„Тиранска“, автомобил „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(34) од с.Визбегово-скопско, удрило во ограда од куќа.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Д., констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус