сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Хроника

Скопјанка тешко повредена откако автомобил удрил во ограда

Скопјанка тешко повредена откако автомобил удрил во ограда
фото илустрација

На улица „Даме Груев“ во Скопје, синоќа Љ.К.(34) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во ограда.

-Сопатничката М.П.(31) од Скопје е пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на понатамошно лекување, информираат од полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.