среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанка тешко повредена, била удрена од електричен тротинет

Скопјанка тешко повредена, била удрена од електричен тротинет

Скопјанката М.К.(47) вчера пријавила дека на 24.12.2019 во 20.15 часот на ул.„Љубљанска“ била удрена од едно лице кое управувало електричен тротинет.

-Притоа, таа се здобила со тешки телесни повреди и во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ ѝ била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус