сабота, 15. август 2020. Вести денес: 44
home Хроника

Скопјанка со тешки повреди заврши во Ургентен: Возач ја удрил со автомобил

Скопјанка со тешки повреди заврши во Ургентен: Возач ја удрил со автомобил

Вчера во 21.30 часот на улица „Лазо Трповски“ во Скопје, патничко возило „Хундаи санта фе“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(33) од Скопје, удрило во пешакот С.С.(30) од Скопје.

С.С. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус