вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанка си го шетала кучето на Кеј, куче скитник ја искасало за нога

Скопјанка си го шетала кучето на Кеј, куче скитник ја искасало за нога

Во Полициската станица Центар, Ј.Х.(30) од Скопје, вчера во 17:15 часот пријавила дека истиот ден околу 15:30 часот на Кејот на реката Вардар, додека го шетала нејзиното куче, била касната од куче скитник.

Кучето скитник ја каснало во пределот на левата нога.

Коронавирус