недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Скопјанка се обидела да влезе на посета во Идризово со фалц лична карта

Скопјанка се обидела да влезе на посета во Идризово со фалц лична карта

Вчера во 12.45 часот во казнено-поправната установа „Идризово“, А.Д.(21) од Скопје дала на увид фалсификувана лична карта, поради што била приведена.

Таа била предадена во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Локални избори 2021