понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Хроника

Скопјанка се обидела да се самоубие: Испила солна киселина, ја спасиле на клиника

Скопјанка се обидела да се самоубие: Испила солна киселина, ја спасиле на клиника

На 19.04.2018 година во 12:45 часот во Скопје, сосетката пријавила дека Ф.П.(54) откако се заканила дека ќе се самоубие се заклучила во станот.

Од страна на Противпожарна единица насилно била отворена врата и било утврдено дека Ф.П. испила неодредена количина на солна киселина, а била спречена од полициски службеници да го испие и преостанатиот дел.

Од страна на Итна медицинска помош е пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде и била укажана лекарска помош.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

Коронавирус