понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Скопјанка пронајдена почината во стан во Кисела Вода

Скопјанка пронајдена почината во стан во Кисела Вода

Вчера околу 08.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот стан на подрачјето на Кисела Вода била пронајдена почината К.К.(57) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

Коронавирус