четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 87
home Хроника

Скопјанка продавала дрога во Кавадарци

Скопјанка продавала дрога во Кавадарци

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против А.Т.(25) од Скопје, со привремен престој во Кавадарци, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 30.08.2021 на ул.„Браќа Џунови“ во Кавадарци, таа на Ѓ.П. од Скопје му продала едно ќесе со марихуана.

Коронавирус