вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Хроника

Скопјанка приведена, кај неа пронајдена дрога

Скопјанка приведена, кај неа пронајдена дрога

На 12.06.2021 во 16:20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар ја лишиле од слобода Г.С.(24) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа билe пронајдени марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус