вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Скопјанка пријавила недолично однесување кон нејзината малолетна ќерка

Скопјанка пријавила недолично однесување кон нејзината малолетна ќерка

На 12.10.2021 во 10:30 часот во Полициската станица Аеродром, 42-годишна жена од Скопје пријавила дека на 05.10.2021 околу 15:00 часот на ул.„Михаил Чаков“ едно машко лице недолично се однесувало кон нејзината малолетна ќерка, додека била со нејзината другарка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021